Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.05.2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wprowadza nas ona w niepojętą tajemnicę Boga; wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy czyn wszechmocy Pana Boga;

– dzisiaj przypada także dzień Matki; dla żyjących Mam prosimy o Boże błogosławieństwo a dla tych które już odeszły o dar nieba;

– o g.10.00 w kościele Zbawiciela rocznica I Komunii św. dzieci z kl.IV; zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami;

– o g.17.30 nabożeństwo majowe w intencji mam; bardzo prosimy o przyjście na to nabożeństwo z bukietem kwiatów, które pozostawimy przy ołtarzu jako znak wdzięczności dla naszych mam;

– dziękujemy za  przygotowanie i udział w uroczystościach związanych z rocznicą ustanowienia Sanktuarium;

– Parafialny zespół „Aloes” został zaproszony na ogólnopolski festiwal młodych Vincentiana, powierzono mu misję przygotowania liturgii jednej z Mszy św. z udziałem młodych; dzisiaj  po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na rzecz zespołu, za każdy dar umożliwiający wyjazd zespołu do Krakowa, gorące Bóg zapłać.

2. Do piątku w kościele parafialnym trwają  nabożeństwa majowe; zachęcamy do wspólnej modlitwy

3. Poniedziałek, 27 maja, od g.17.30 w kościele Zbawiciela spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków. Po skończonej spowiedzi próba generalna przed bierzmowaniem;

– g.16.30 spotkanie Apostolatu Maryjnego.

4. Wtorek, 28 maja, o g.18.00, w kościele Zbawiciela, ks. bp. Paweł Socha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. VIII.       Nie będzie Mszy św. o g.18.00 w kościele parafialnym; polecamy kandydatów do bierzmowania modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

5. Środa, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; o g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, intencje i prośby składamy w  zakrystii, kancelarii parafialnej, lub do puszki w kościele.

Uroczystość Bożego Ciała – czwartek – 30.05.2024

6. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w procesji eucharystycznej; serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie;

7. Msze św. w kościele parafialnym o g. 7.00; 8.30 i 18.00; w kościele Zbawiciela o g.10.00, i po procesji Msza św. ok. g.12.00 w kościele św. Mikołaja;

8. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o g.10.00 w kościele Zbawiciela, po zakończonej Mszy św. procesja eucharystyczna przejdzie ulicami B. Chrobrego; Piłsudskiego i Plebańską do kościoła św. Mikołaja; I ołtarz przy remizie strażackiej przygotowują strażacy; II ołtarz na deptaku przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych; III ołtarz na Rynku przygotowuje wspólnota Betania; IV ołtarz na palcu przy kościele przygotowuje Apostolat Maryjny i wspólnota Różańca; prosimy o liczny udział w procesji;

9. Czwartek, 30 maja, po Mszy św. o g.18.00 wspólnota Betania zaprasza na modlitwę uwielbienia.

10. Prosimy o udekorowanie domów i mieszkań (flagi, obrazy, znaki eucharystyczne); pomóżmy sobie wzajemnie w przygotowaniu dekoracji.

11. W przedsionku kościoła parafialnego i w zakrystii składamy kwiaty do sypania w czasie procesji.

12. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej biorą udział we Mszy św. o g.10.00 i w procesji w albach komunijnych; zachęcamy do przyjścia w strojach „komunijnych” także dzieci z kl. IV.

13. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym oraz z klas I, II, III i IV do sypaniu kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy.

14 W Oktawie Bożego Ciała Msza św. o g.18.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła św. Mikołaja; spotkanie dla sypiących kwiaty o g.17.45.

@@@@@

15. Piątek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; g.17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego;

– g.20.30 modlitwa Apelu Jasnogórskiego;

16. Sobota, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, I sobota miesiąca, g.7.40 Godzinki z przesłaniem  św. Jana Pawła II; po Mszy św. o g.8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP oraz modlitwa różańca św. prowadzona przez Apostolat Maryjny;

– g.17.30 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe; prze Oktawę będziemy je odprawiać po Mszy św. o g.18.00 z procesją wokół kościoła.

17. Uroczystość I Komunii św. w 2025r. w Murzynowie 11.05,; w Skwierzynie 18.05.; rocznica I Komunii św. 25 maja.

18. Zachęcamydo lektury prasy religijnej; polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” – a w nim o nieprzemijającej wartości nauczania św. Jana Pawła II, walka Trzaskowskiego z krzyżem, cuda i objawienia w nowej deklaracji Watykanu, zapieczętowane usta księdza, dlaczego odchodzą; nowy numer „Niedzieli” – nasze Boże Ciało, portret mamy, miejsce mężczyzn w Kościele, Maryjo wspomagaj, cud miłości; nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” – patrz w serce, jak nie dać się oszukać, pierwsze soboty dla dzieci, życzymy owocnej lektury .

19. Pomódlmy się za zmarłych Parafian w minionym tygodniu + Krzysztof Pieniak z ul. Przemysłowej; + Piotr Bać z ul. Rynek. … Dobry Jezu a nasz Panie.

20. Dziękujemy za wspólną modlitwę, Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom życzymy tygodnia pełnego pokoju i radości.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM, proboszcz z Kapłanami Wspólnoty