Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.04.2024

IV Niedziela Wielkanocna

1. IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania; ten dzień został ustanowiony przez papieża Pawła VI i po raz pierwszy był obchodzony 12 kwietnia 1964r.; w Kościele w Polsce ta niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służy w Kościele; z okazji 61. Światowego Dnia Modlitw o Powołania ojciec św. Franciszek opublikował orędzie zatytułowane „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój” (tekst na stronie parafialnej); zapraszamy wszystkich do gorącej modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego;

– g.9.45, w kościele Zbawiciela, wypominki roczne, za poleconych wspólnej modlitwie naszych bliskich zmarłych;

– g.18.00 Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania z kl. VIII, po Mszy św. spotkanie młodzieży.

2. Poniedziałek, 22 kwietnia, adoracja Najświętszego Sakramentu g.17.00-17.50;

– w Krakowie rozpoczyna się Konwent Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy poświęcony życiu i misji Zgromadzenia; serdecznie prosimy  o modlitwę abyśmy jak najpełniej budując wierność charyzmatowi z odwagą odpowiadali na nowe znaki czasu; skorzystam ze sposobności i przekażę pozdrowienia misjonarzom, którzy pełnili posługę w naszej parafii.

3. Wtorek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Msza św. z homilią o g.18.00.

4. Środa, 24  kwietnia, o g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, intencje i prośby składamy w  zakrystii, kancelarii parafialnej, zakrysti lub do puszki w kościele;

5. Czwartek 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty, Msza św. z homilią o g.18.00; po Mszy św. adoracja N. Sakramentu do g.19.30; zapraszamy na modlitwę uwielbienia;

– o g.17.45 wypominki roczne.

6. Piątek, 26 kwietnia, 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego;

– g.18.30 nabożeństwo Drogi Światła;

– g.20.30 modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

7. Sobota, 27 kwietnia, g.7.40 Godzinki z przesłaniem  św. Jana Pawła II; g.10.00

spotkanie scholi dziecięcej; g.11.00 spotkanie ministrantów.

8. V Niedziela wielkanocna, 28 kwietnia; g.9.45, w kościele Zbawiciela, wypominki roczne, za poleconych wspólnej modlitwie naszych bliskich zmarłych

9. Kontynuujemy modlitwę różańca w intencji parafii; księga różańcowa wystawiona przy bocznym wejściu do kościoła; gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej sztafecie modlitewnej; wybieramy swój dzień modlitwy, wpisujemy się do księgi, to znak naszej odpowiedzialności za wymiar duchowy naszej parafii.

Nabożeństwa majowe

10. W środę, 1 maja, w kościele parafialnym rozpoczynamy nabożeństwa majowe; od poniedziałku do piątku o g.18.30, w sobotę i niedzielę o g.17.30; w każdym dniu nabożeństwa majowego modlić się będziemy w intencji Parafian zamieszkujących przy poszczególnych ulicach; gorąco zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami oraz młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania; zachęcamy do modlenia się słowami litanii również w swoich domach.

1. Czwartek, 2 maja, ok. g.16.00 powitamy w kościele parafialnym uczestników pielgrzymki ze Szczecina do Rokitna w intencjach trzeźwości; zapraszamy na chwilę wspólnej modlitwy
  2. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać – głos nienarodzonych dzieci, rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego wolontariuszki Heleny Kmieć, watykańska deklaracja o godności człowieka, sejmowa debata o aborcji to znak jak skrajna lewica narzuca proaborcyjną perspektywę i język, czy Francja odzyskuje wiarę, co czytają katolicy, myślenie nie boli; „Niedziela” pisze o – jak zachować odwagę bycia katolikiem, mobilizacja do życia, ciuciubabka z cyberprzestrzenią, dobro aborcji jest mitem, pomaganie nie jest trudne, jak łączyć  sztukę i wiarę; życzymy owocnej lektury.
  1. . W tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca: + Maria Kozimor z ul.  B. Chrobrego; + Małgorzata Sienkowska z ul Bledzewskiej; + Andrzej  Majewski ze Świniar … Dobry Jezu a nasz Panie.
  1. . Dziękujemy za wspólną modlitwę, Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom życzymy tygodnia pełnego pokoju i radości.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM, proboszcz z Kapłanami Wspólnoty