Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.01.2023

IV Niedziela Zwykła

1. IV Niedziela Zwykła, dziękujemy za wspólną modlitwę w dniu rocznicy powstania naszego Zgromadzenia.  Dzieci i młodzież rozpoczynają ferie zimowe –  życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku;

– g.9.45 wypominki roczne w kościele Zbawiciela.

2. Poniedziałek, 30 stycznia, od g.17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Wtorek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

4. Środa, 1 lutego, w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnienie błogosławionych sióstr Marii-Anny i Otylii, Msza św. z homilią o g.18.00;

– g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych. Zachęcamy do składania próśb, intencji i podziękowań. W środę o g.18.00 sprawowana jest Msza św. w intencjach nowennowych: prośby, intencje i podziękowania składamy do puszki przy wejściu do kościoła lub w kancelarii parafialnej. Szczególnie modlimy się w intencji chorych na nowotwór.

5. Czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Przypada ono czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu i jest pamiątką ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej.

W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, uroczyste Msze św. z homilią i błogosławieństwem świec o g.8.00 i 18.00. Prosimy o przyjście na liturgię ze świecami;

– ofiary złożone na tacę przeznaczamy na potrzeby zakonów kontemplacyjnych;

– g.17.45 wypominki roczne za zmarłych.

6. Piątek, 3 lutego, I piątek m-ca; okazja do spowiedzi od g.7.30 do g.8.30; od g.17.00 do g.19.00. Po Mszy św. o g.8.00 litania do NSPJ; g.17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego, g.20.30 Apel Jasnogórski;

– dzisiaj także wspomnienie św. Błażeja, który jest patronem od chorób gardła, po Mszy św. o g.18.00 błogosławieństwo św. Błażeja;

– w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnienie błogosławionej siostry Józefiny Nicoli;

– kapłani odwiedzą chorych według ustalonego z nimi planu; nowe adresy chorych zgłaszamy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Sobota, 4 lutego, I sobota m-ca; g.7.40 Godzinki ku czci NMP z przesłaniem św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o g.8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP i modlitwa różańca św. prowadzona przez Apostolat Maryjny.

8. Niedziela, 5 lutego, V niedziela zwykła, składka na kontynuowanie prac remontowych w naszej parafii. Za życzliwość i wsparcie serdeczne Bóg zapłać; po Mszy św., zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów;

– ministranci i członkowie scholii dziecięcej wyjeżdżają z ks. Hubertem na ferie zimowe do Zakopanego. Życzmy pięknego wyjazdu i dobrego czasu wypoczynku, towarzyszymy modlitwą;

– 9.45 wypominki roczne;

– g.17.30 zmiana tajemnic różańca.

Różaniec w intencji parafii

9. Gorąco zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii; do Księgi Różańcowej przy ołtarzu, wpisujemy imię i nazwisko, adres, swój dzień modlitwy, odmawiamy jedną część różańca (wskazana przy dacie).

Wypominki roczne

10. Przyjmujemy wypominki roczne na rok 2023, za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się w czwartek o godz. 17.45 przed Mszą św. o g.18.00 i w niedzielę o 9.45 przed Mszą św. o g.10.00 w kościele Zbawiciela; jednorazowa ofiara za wypominki roczne jest dobrowolna; wypominki roczne prosimy składać w kancelarii parafialnej, zakrystii lub do puszek w kościele; kartki na wypominki roczne wyłożone są w kościele.

11. Prasa religijna, „Gość Niedzielny” – sakrament ratunkowy, tekst o spowiedzi, Pan Bóg kocha śpiące dzieci, jak być wierzącym mężczyzną, dodatek o św. Janie Pawle II, od TikToka do Jezusa, pokój marzeń; „Niedziela” – wszystkie odcienie samotności; o apostazji z innej strony niż moda każe, nie tylko dla zakonników, świadomi seniorzy, dodatek Odkrywamy prawdę o św. Janie Pawle II, Kochani Rodzice, Dziadkowie podarujcie swoim dzieciom i wnukom „Małego Gościa Niedzielnego”,  naprawdę warto!, owocnej lektury.

12. W tygodniu odeszli do domu Ojca: + Tadeusz Kozak z ul. Armii Krajowej;

+ Danuta Szubert z ul. Żeromskiego;… Dobry Jezu a nasz Panie….

13. Dziękujemy za wspólną modlitwę i troskę o parafię; Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa, Parafianom owocnego przeżycia tygodnia, który  rozpoczynamy, wszystkich zawierzamy szczególnej opiece Matki Bożej Klewańskiej.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z kapłanami Wspólnoty